Aktualności Kancelaria Robin Partners

Stłuczka na parkingu i konsekwencje ucieczki

2020-07-12 22:29:00
Zarysowałeś sąsiednie auto na parkingu przed blokiem lub centrum handlowym? Poczekaj na właściciela lub zostaw za wycieraczką dane kontaktowe. Ubezpieczyciele konsekwentnie domagają się zwrotu wypłaconych odszkodowań za uszkodzone samochody, jeśli sprawca ucieknie z miejsca wypadku. Mają do tego prawo. Rzecznik Finansowy zachęca: zrób wszystko, żeby odnaleźć właściciela uszkodzonego auta!
Zaniżanie odszkodowania z OC, czyli nieuczciwe praktyki ubezpieczycieli

Zaniżanie odszkodowania z OC, czyli nieuczciwe praktyki ubezpieczycieli

2020-04-01 00:19:46
W 2015 roku Komisja Nadzoru Finansowego wprowadziła regulacje, które miały wyeliminować przypadki zaniżania odszkodowań z OC. W jaki sposób ubezpieczyciele wciąż balansują na krawędzi przepisów?
Setki narciarzy gotowe pozwać „Ibizę Alp” Ischgl

Setki narciarzy gotowe pozwać „Ibizę Alp” Ischgl

2020-03-31 20:35:24
W piątek 27 marca austriacka grupa zajmująca się prawami konsumentów poinformowała o pozwie zbiorowym przeciwko władzom Ischgl, tyrolskiego kurortu, który stał się jednym z głównych źródeł epidemii koronawirusa w Europie. Według VSV pod pozwem podpisało się już około 400 turystów.
 Czy od odszkodowania płaci się podatek dochodowy?

Czy od odszkodowania płaci się podatek dochodowy?

2020-03-31 18:53:22
Nadszedł czas składania zeznań podatkowych, a wraz z nim pytania o to czy w deklaracji PIT wskazać otrzymane odszkodowanie? Zazwyczaj trzeba w niej przedstawić wszystkie swoje przychody i dochody, a odszkodowanie jest pewną formą wzbogacenia się. Zgodnie z art. 9 ustawy o PIT ,,opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52, 52a i 52c oraz dochody, od których na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku”.